Zapisz się do newslettera!
Promocje
MARYSIEŃKI daktylowa rozkosz
MARYSIEŃKI daktylowa rozkosz

89,00 zł

Cena regularna: 99,00 zł

Najniższa cena: 99,00 zł
szt.
Świeże Medjool BIO - 2,5 kg +280 g GRATIS
Świeże Medjool BIO - 2,5 kg +280 g GRATIS

259,00 zł

Cena regularna: 296,80 zł

Najniższa cena: 272,70 zł
szt.
MARYSIEŃKI dla DWOJGA
MARYSIEŃKI dla DWOJGA

139,00 zł

Cena regularna: 179,00 zł

Najniższa cena: 169,00 zł
szt.
WIÓRKI  KOKOSOWE ORGANICZNE
WIÓRKI KOKOSOWE ORGANICZNE

3,90 zł

Cena regularna: 4,90 zł

Najniższa cena: 3,90 zł
szt.
Świeże Medjool BIO - 1,4 kg +120 g GRATIS
Świeże Medjool BIO - 1,4 kg +120 g GRATIS

159,00 zł

Cena regularna: 179,70 zł

Najniższa cena: 165,70 zł
szt.
BIO ZAKWAS JURAJSKI Z KISZONYCH  OGÓRKÓW  x 10 szt. (2,5l)
BIO ZAKWAS JURAJSKI Z KISZONYCH OGÓRKÓW x 10 szt. (2,5l)

55,90 zł

Cena regularna: 75,90 zł

Najniższa cena: 65,90 zł
szt.
MARYSIEŃKI daktylowa rozkosz
MARYSIEŃKI daktylowa rozkosz

49,90 zł

Cena regularna: 64,00 zł

Najniższa cena: 64,00 zł
szt.
BIO ZAKWAS JURAJSKI Z KISZONEJ KAPUSTY  x 10 szt. (2,5 l)
BIO ZAKWAS JURAJSKI Z KISZONEJ KAPUSTY x 10 szt. (2,5 l)

55,90 zł

Cena regularna: 69,00 zł

Najniższa cena: 69,00 zł
szt.
MIGDAŁY ORGANICZNE
MIGDAŁY ORGANICZNE

8,90 zł

Cena regularna: 9,90 zł

Najniższa cena: 8,90 zł
szt.
Daktyle a odchudzanie 0
Daktyle a odchudzanie

Czy daktyle i odchudzanie mają ze sobą coś wspólnego? W gruncie rzeczy to pytanie dotyczy każdej osoby, która planuje przejście na dietę lub jest w trakcie procesu utraty nadmiernych kilogramów. Wątpliwości pojawiają się naturalnie – w końcu daktyle uznawane są za doskonały zamiennik cukru w wypiekach i innych słodkich produktach. Zrozumiałe jest zatem pytanie, jak wpływają świeże daktyle na odchudzanie i ogólny stan organizmu doświadczającego zmian nawyków żywieniowych. Najważniejsze kwestie wyjaśniamy na przykładzie świeżych daktyli Medjool uprawianych przy użyciu organicznego kompostu.

Dlaczego świeże daktyle Medjool są wartościowymi owocami?

Aby zrozumieć, jaki wpływ mają daktyle na odchudzanie, należy poznać ich dobroczynne właściwości – bez tej wiedzy bardzo łatwo uznać, że daktyle są po prostu za słodkie, by stać się częścią odchudzającej diety. Świeże daktyle Medjool to przede wszystkim najwyższa zawartość potasu ze wszystkich dostępnych na rynku owoców (dwukrotnie wyższa niż w przypadku bananów uważanych za najcenniejsze źródło tego pierwiastka). Owoce te stanowią również doskonałe źródło przeciwutleniaczy (antyoksydantów) odpowiedzialnych za spowolnienie procesów starzenia oraz obniżenie ryzyka wystąpienia takich chorób jak cukrzyca, miażdżyca czy nadciśnienie tętnicze. Silne właściwości przeciwutleniające przejawiają między innymi witaminy A i E oraz flawonoidy – wszystkie te składniki znajdziesz w dużych ilościach w świeżych daktylach Medjool. Jednak to nie wszystko, ponieważ świeże daktyle Medjool Bio to również:

  • niski indeks glikemiczny (IG 43-54), co oznacza, że węglowodany zawarte w daktylach wchłaniają się wolniej niż w przypadku innych produktów spożywczych,
  • wysoka zawartość błonnika regulującego pracę jelit i wspierającego trawienie,
  • cukry złożone, które odpowiadają za stopniowe uwalnianie energii, inaczej niż ma to miejsce w przypadku cukrów prostych,
  • skuteczny sposób na obniżenie cholesterolu we krwi,
  • uczucie sytości na długi czas.

Trudno wobec powyższego nie docenić właściwości świeżych daktyli Medjool Bio, które uprawiane są z poszanowaniem środowiska i w przeciwieństwie do suszonych owoców nie podlegają przetworzeniu (suszone owoce są oczywiście zdrowe, natomiast większość dostępnych na rynku produktów zawiera substancje konserwujące i dodatkowy cukier, co negatywnie wpływa na ostateczną wartość tych owoców). Jak jednak świeże daktyle wpływają na odchudzanie?

Daktyle a odchudzanie

Możesz się zastanawiać, czy świeże daktyle to dobry sposób na odchudzanie – bądź co bądź są to owoce wysokoenergetyczne o wysokiej zawartości cukrów. Musisz jednak mieć świadomość, że podczas diety nastawionej na redukcję ciała należy zadbać o odpowiedni dzienny podaż energii. Oznacza to, że możesz spożywać różne produkty spożywcze, ale konieczna jest kontrola ich ilości. Co więcej, świeże daktyle Medjool są doskonałym źródłem błonnika pokarmowego, który odpowiada za uczucie sytości – wyjątkowo pomocne podczas trwającej diety. Mając to na uwadze, należy potraktować daktyle na diecie jako przekąskę idealną, która pozwoli dotrwać do kolejnego posiłku. 

Oczywiście daktyle nie są sposobem na odchudzanie – jest to proces, do którego należy podejść kompleksowo, a włączenie do diety jednego składnika nie przyspieszy efektów Twojej pracy. Zdrowa i bezpieczna dla organizmu utrata wagi wymaga czasu i rozsądku. Jedzenie świeżych daktyli będąc na diecie nie stanowi żadnego problemu, jeżeli zachowasz umiar – jeden owoc odmiany Medjool Bio w rozmiarze large waży 18-24 gramy, co oznacza, że możesz zjeść dziennie do trzech daktyli pomiędzy posiłkami. Pamiętaj jednak, aby utrzymać odpowiedni bilans kaloryczny – innymi słowy, żeby nie doprowadzić do sytuacji, w której przyjmiesz w ciągu dnia zbyt dużą ilość kalorii.    

Podsumowanie

Temat daktyle a odchudzanie może budzić kontrowersje ze względu na wysoką zawartość cukrów w tych owocach – warto jednak pamiętać, że świeże daktyle Medjool Bio to w dużej mierze cukry złożone, dzięki którym energia jest uwalniana stopniowo, zapewniając jednocześnie uczucie sytości. Niski indeks glikemiczny również sprzyja odchudzaniu, ponieważ poziom glukozy we krwi podnosi się wolniej niż w przypadku innych produktów. Rozsądna ilość świeżych daktyli z pewnością nie zaszkodzi odchudzaniu, a wręcz może pozwolić Ci przetrwać ten trudniejszy czas (kto z nas lubi ograniczenia?). Wybierając nasze daktyle Medjool Bio, masz również pewność, że spożywasz owoce wolne od pestycydów i środków konserwujących, uprawiane w sposób bezpieczny dla środowiska – dzięki temu temat daktyle a odchudzanie możesz uznać za zamknięty. Odrobina słodkości na diecie nikomu jeszcze nie zaszkodziła. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl